Close

Corporate Profile

SUZUKI Norihiro

Biography

Audit & Supervisory Board Member

SUZUKI Norihiro

  • Apr. 1983

    Joined The Norinchukin Bank

  • Feb. 2003

    General Manager of Naha Branch

  • Jul. 2008

    General Manager of Cooperative Finance & Administration(Kanto Area)Div.

  • Jun. 2010

    Seconded to Eiraku Co.,Ltd.as President (currently Norinchukin Facilities Co.,Ltd.)

  • Jun. 2012

    Managing Director of The Norinchukin Bank

  • Jun. 2014

    Director of Nochu Business Support Co.,Ltd.,and Director of Nochu Information System Co.,Ltd.

  • Jun. 2016

    Audit & Supervisory Board Member, the Company (to the present)

 

PC version is here

Smartphone version is here